Четвер, 24.01.2019, 05:58
Вітаю Вас Школяр | RSS

Мурафська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Меню сайту
Кошик
Форма входу
Календар
«  Січень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Виховні заходи

 

2018-2019 н.р.

День Знань!

 

Закінчилось літо веселковим цвітом
І кудись у вирій попливло від нас.
Зажовтіла осінь над чарівним світом
І дітей скликає в рідну школу, в клас
.

 

Бо пора навчатися, з літечком прощатися,
Всім до книжки з зошитом повертатись час.
Закликає вересень за науку братися
І веселим дзвоником всіх збирає нас.

 

Світле свято, чудове свято
Закликає до книжки нас,
Щоб училися всі завзято
Й розумнішали повсякчас.
В добрий час, у легку годину
Йдіть сміливо в Країну Знань!
Вся шкільна дорога родино,
В рідну школу йди без вагань!

 

День Знань — це особливе свято! Це зустріч з друзями і вчителями, радість від спілкування, знайомство з новими навчальними предметами, пізнання невідомого і цікавого. Перший дзвоник — це завжди хвилююча подія, особливо для наймолодших учнів — першокласників, а також і для випускників, адже маленькі сьогодні вперше переступають поріг незвичайної і дивної країни, де будуть навчатися протягом багатьох років, зростатимуть і мужнітимуть. А випускники востаннє переживають сьогодні зустріч з першим шкільним дзвоником, бо через рік розлетяться, мов пташенята, по білому світу, щоб вчитися і працювати, щоб йти дорогами праці і звитяги, дорогами своїх батьків та дідів, і торуватимуть власні шляхи, щоб творити свою Державу. Школа гостинно відчинила для усіх свої двері і запросила у просторі і затишні класи, щоб набиралися мудрості і знань, щоб наповнювали своє серце любов’ю і добротою, щоб вчилися долати труднощі і впевнено крокувати до своєї мети.

 

Найсвітліша дорога в світі —
Це дорога до знань, до школи.

 

 

 


 

 

 

Перший урок 2018

Україні – 26 незалежних років. І це лише крапля у тисячолітньому морі нашої історії, результат боротьби проти могутніх імперій загарбників і нагорода за прагнення народу бути вільними. А результатом плідної праці українців є відкриття кордонів ЄС для України: Рада Європи схвалила рішення про внесення України до переліку країн, громадянам яких скасовуються візові вимоги. Документ було підписано 17 травня 2017р., а сам безвіз набув чинності за 20 днів.

Вже починаючи з літа 2017 року без візи можна відвідати практично будь-яку країну ЄС. Виняток – Великобританія та Ірландія, які є членом Євросоюзу, але не входять до складу Шенгенської зони. Але без «штампу» в паспорті можна буде відвідати інші країни, які не є членами ЄС, але входять до Шенгенської зони: Ісландію, Ліхтенштейн, Норвегію, Швейцарію.

Для того щоб подорожувати Європою слід бути обізнаним та вміти орієнтуватися.

 

Мета проведених перших уроків: поглиблювати знання учнів про країни Європи, які входять до складу ЄС, підкреслювати приналежність нашої держави до європейської сім'ї народів і безперечність її європейського вибору в майбутньому;

розвивати громадянську позицію, причетність до європейських цінностей, пізнавальну активність, логічне мислення;

виховувати повагу до національних, духовних, культурних надбань європейських народів, свідомого громадянина України та Європи.

 

                                                                

  9 клас                                                                                                                                                       10 клас

 

 

 

                                                        

      8 клас                                                                                                                                                                                                                              

     

 

Тиждень безпеки життя і здоров’я

Кожна людина в побуті, на роботі, на природі може потрапити в такі ситуації, для яких притаманна новизна, несподіваність, тривалість та інтенсивність впливу несприятливих факторів навколишнього середовища, а іноді наявність загрози самому життю.

Людина опиняється в екстремальних ситуаціях з різних причин, але частіше за все це відбувається з власної вини - як результат відсутності досвіду безпечної поведінки в природному та соціальному середовищі або зневага до норм, правил безпеки, непередбачливості або легковажності.

Таким чином, проблема виживання в екстремальних ситуаціях зводиться до чотирьох «треба»: треба знати, треба бажати, треба вміти, треба діяти.

Тому в Мурафській ЗОШ I-III ступенів перед осінніми канікулами, як завжди, пройшов тиждень безпеки життєдіяльності. Всі класні керівники провели єдину виховну годину з безпеки життєдіяльності з учнями школи з питань:

  • Безпечної поведінки в побуті;
  • Запобігання ураженню та загибелі учнів в побуті та інших випадків у разі виникнення надзвичайних ситуацій;
  • Заборони перебування дітей на територіях і місцях, що несуть загрозу життю та здоров´ю.

Кожен класний керівник провів роз’яснювальну роботу серед батьків щодо запобігання випадків побутового травматизму серед дітей під час канікулярного періоду та святкових днів.

Поновлено інформаційно-довідкові куточки з безпеки життєдіяльності в класних кімнатах.

З метою запобігання травмування дітей під час навчально-виховного процесу та в побуті і з метою практичного закріплення знань, отриманих під час вивчення питань цивільного захисту педагогічним складом, обслуговуючим персоналом, учнями школи пройшли практичні заняття з евакуації та День цивільного захисту, який розпочався відповідно до плану об’єктового тренування цивільного захисту: збором керівного та командного складу, оповіщенням і збором педагогічного складу та обслуговуючого персоналу, перевірки готовності до виконання обов’язків за призначенням, визначення завдань керівному складу й командирам формувань. З педагогічним складом та обслуговуючим персоналом навчального закладу головою евакуаційної комісії школи, учителем предмета «Захист Вітчизни» Сургаєм В.В. проведено заняття з питання «Порядок проведення евакуаційних заходів при виникненні надзвичайної ситуації.»

Також шкільним бібліотекарем Кондратенко В.М. було проведено ряд заходів в рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек, що проходить під гаслом «Шкільна бібліотека – за здоровий спосіб життя». В цікавій формі пройшов усний журнал «Шкідлива звичка» з учнями 8 класу та не менш цікавою була година спілкування «Здоровий спосіб життя – хворобам нема вороття» для учнів початкових класів.

В рамках цих заходів учні переглядали презентації, обговорювали побачене, почуте, розігрували різні ситуації. Головне, що зробили правильні висновки в кінці занять.

Бібліотекар підготувала цікаві, змістовні книжкові виставки «Безпека нашого життя» і «Наше здоров’я у наших руках».

Учні старших класів відвідали музей при пожежній частині в м. Богодухові, де мали змогу познайомитися з експонатами, стендами і наочністю, що розповідають про види пожеж, їх наслідки та мають профілактичний зміст. Також школярі відвідали пожежну частину. В ході екскурсії оглянули пожежні автомобілі, їх обладнання, прослухали про механізм роботи пожарної машини. Отримали відповіді від пожежників на запитання, які їх цікавили найбільше.

Сподіваємось, що отримана інформація з питань вироблення в учнів умінь, навичок, грамотно і чітко діяти в різних НС для захисту свого здоров’я та життя , формування і розвиток в учнів високих морально-психологічних якостей: мужності, відваги, витримки, ініціативи та кмітливості, взаємної виручки стала корисною для дітей та попередить виникнення нещасних випадків під час їх життєдіяльності.

 

Тиждень правових знань

В зв’язку із зростанням кількості дітей групи ризику, правопорушень,ско- єних неповнолітніми, доводиться піднімати на вищий рівень превентивну роботу, будувати її на базі вивчення причин відхилень у поведінці засобами педагогічної діагностики та прогнозування.

Система правової освіти у Мурафській ЗОШ I-III ст. базується на правових актах і документах, таких, як Конституція України, Конвенція про права дитини, Декларація прав дитини. Закон України «Про охорону дитинства», Указ президента України « Про Національну програму правової освіти населення» , включає правоосвітню роботу та роботу по попередженню правопорушень.

 

В жовтні в нашій школі пройшов тиждень правових знань. З метою розширення правових знань учнів, формування вміння співвідносити в житті норми моралі та права , класними керівниками, педагогом – організатором, шкільним бібліотекарем та ЗДзВР були заплановані та проведені ряд заходів.

Для учнів початкової школи була підготовлена шкільним бібліотекарем книжкова виставка «Межу закона не переступи».

В 5-му класі пройшов брифінг «Діти мають право». Диспутували на тему «Мої права – мої обовязки» в 6 класі. 7 клас обговорював Статут школи та провели диспут «Як я знаю свої права і виконую свої обов’язки».Бесіду «Дрібне хуліганство» провели учні 9 класу. В 10-му пройшла вікторина «Кримінальна відповідальність неповнолітніх». А 11 клас взяли участь в тренінгові «Людина починається з добра».

 

Учнівським самоврядуванням пройшли рейди « Урок», «Запізнення», «Зовнішній вигляд».

 

Специфічним недоліком правової свідомості окремих учнів є хибні уявлення про зміст правових норм. Вони визнають наявність низки заборон, але неправильно уявляють собі їх суть, наслідки невиконання. Багато з них упевнені, що за правопорушення відповідають лише дорослі, а неповнолітні нібито звільняються від такої відповідальності.

Вони не переконані в дієвості положення, що «незнання закону не звільняє від відповідальності тих, хто його порушує», нерідко не вміють зіставляти свої дії та вчинки з вимогами права. Коли їм доводиться давати правову оцінку конкретному правопорушенню, виходять з власних уявлень про протиправне, що, як правило, ґрунтуються не на знаннях конкретних положень закону, а передусім на відомих їм нормах моралі. Такі недоліки правової свідомості — одна з причин вчинення правопорушень неповнолітніми.

Щоб подолати у правовій свідомості учнів хибних уявлень, що сформувалися під впливом негативних явищ, життя, було запропоновано сільським бібліотекарем перегляд презентації «Що таке правопорушення» для учнів 8 класу.

Перегляд супроводжувався обговоренням різних ситуацій (в тому числі і з особистого життя учасників заходу). Діти ознайомилися з поняттями «ЗЛОЧИН» та «Хуліганство», а також почули про міри покарання за скоєнні протиправні дії.

Також учні переглянули відеоролик «Правопорушення в кіно».

Важливу роль у правоосвітній та правовиховній роботі в школі приділяється батьківському всеобучу, де батькам пропонують тематичні батьківські збори, тренінги, анкетування, поради.

Не залишається осторонь і шкільна бібліотека, в якій діти можуть знайти необхідну літературу, інтернет-видання та постійно проводяться тематичні виставки

 

Формування людини, як відомо, починається з дитинства. В молоді роки закладається основа не тільки відповідних знань, але й норм поведінки, звичок, потреб особи.

Виховання молодого покоління - це виховання майбутнього кожної держави, і майбутнє залежить не тільки від рівня професійної підготовки цього покоління, але й від його моральних якостей.

 

День української писемності

Зачинателем української писемності традиційно вважається Нестор Літописець, а його твір «Повість временних літ» - першим твором української літератури. У 1997р., враховуючи роль української мови щодо згуртування народу України, було ухвалено запровадити святкування Дня пам’яті Нестора Літописця. 9 листопада традиційно починається Міжнародний конкурс знавців української мови. Також у цей день відзначають найкращі українські видавництва.

Учні 9-11 класів долучилися до акції національної єдності: Всеукраїнського диктанту « Наша пісня».

Був проведений виховний захід «Мова моя українська!», підготовлений та проведений вчителем української мови та літератури Базюрою В.В. та шкільним бібліотекарем Кондратенко В.М..

Мета заходу: ознайомлювати учнів з виникненням писемності, поглиблювати знання про українську мову;

заохочувати до вивчення поезій про мову напамять;

виховувати любов до рідного краю, до художнього слова.


Свято розпочалося з відео презентації про Україну, її мову та писемність. Учні 6 кл. (Вюнник Н., Василега Н., Медяник А., Малько Д. ) продекламували вірші про українську мову. На свято завітав місяць Листопад (Барбін П., уч.8 кл.), який нагадав про календарне свято, яке пов’язане з вшануванням пам’яті Преподобного Нестора Літописця.

 

Ведучі заходу Китченко К. та Каторжин А. ознайомили учнів із етапами розвитку української мови. Іменниниця – мова (Медяник О., 6 кл.) виразно прочитала вірш, присвячений рідній мові. Нестор Літописець (Стороженко М., 8 кл.) розповів про своє життя, діяльність і звернувся до школярів із проханням: «Любіть,вивчайте, шануйте рідну мову!»

Свято завершилося сценкою «Баба Палажка і баба Параска на святі рідної мови» у виконанні Зімарєвої В. та Клочко Т.

 

 

 

Виховне заняття з елементами гри

«Толерантність врятує світ»

відбулося 16 листопада в 6 класі.

Мета :

- вміти пояснювати поняття «толерантність»;

- розповідати про значення толерантності в житті людей;

- засвоювати навички толерантної поведінки.

Учні – ведучі заняття ознайомили дітей з історією, пов’язаною зі словом «толерантність», навчали дітей бути здатними визнавати відмінні від своїх власних ідеї, або думки, бути по відношенні до інших великодушними, поблажливими, милосердними, вміти співчувати і вміти миритися з існуванням чогось і когось.

Було проведено гру «Лабіринт» (учасник із зав’язаними очима пройшов по створеному лабіринту, а учні допомагали йому, підказуючи, як рухатися, а потім зробили висновок : учень досягнув бажаного результату тільки завдяки тому , що всі допомагали йому,тобто діяли толерантно, знаходили спільні і відмінні риси між однолітками.

За 5 хвилин малювали емблему толерантності, описували фантастичну історію,- як буде поводити себе весь клас і кожен з дітей на безлюдному острові, розв’язували моральні задачі, відповідали на питання.

Ведучі зачитали пам’ятку на кожен день і подарували її учням.

Учні Мурафської ЗОШ I-IIIступенів взяли участь у районному флешмобі «Від Миколая до Різдва творімо добрії діла».

Учні старшої школи та групи продовженого дня підготували та провели для молодших школярів театралізоване дійство «Прийшов Миколай». На святі всі присутні отримали солодкі подарунки та набори для розвитку творчості від Миколая.

                         

 

Також наші діти та весь колектив працівників школи відгукнулися на прохання колективу ДНЗ №1, батьків онкохворої дитини Горбаня Міші та провели благодійну акцію по збору коштів для лікування маленького Михайлика. Ми зібрали та передали З722 грн.

 

Перед новорічними святами учні написали листи для воїнів АТО та взяли участь в акції «Зігрій захисника України в зоні АТО».

                          

 

Урок державності

«Велична і свята моя рідна Україна»

(До Дня Соборності україни)

 

Мета: формувати в учнів розуміння єдності й цілісності України, її багатонаціонального народу як національної ідеї розвитку вільної, незалежної, демократичної та заможної держави; розвивати прагнення бути свідомим громадянином України, її патріотом; виховувати любов до рідного краю, інтерес до пізнання історії свого краю, свого народу.

Обладнання: Запис Гімну України, плакати з символікою України, презентації.

Перебіг заходу

  1. Вступне слово вчителя.
  2. Презентація «День в історії. День Соборності України»
  3. Виступ учнів.
  4. Презентація «Велична і свята моя рідна Україна»

Висновок: Наша Україна повинна бути незалежною, вільною, єдиною.

 

«Ніколи не забути славу Крут»

Цього року виповнюється 100-та річниця Крутянського бою – події, яка набула для українського народу символічного значення. Крути стали легендою, символом героїзму та жертовності молодого покоління в боротьбі за незалежну Україну.

Дійсно, з військової точки зору – це лише трагічний фрагмент, майже епізод певної військової операції, що називалася обороною Бахмацького вузла на залізничній лінії Конотоп – Київ, чи стисліше – оборонний бій нашого війська при станції Крути 29 січня 1918 р. з більшовицькими загонами.

Проте з точки зору історії ми маємо всі підстави стверджувати, що саме від Крут, а не від формальних офіційних дат бере початок українська визвольна революція.

Крути стали початком нової доби в історії України. Бо саме вони засвідчили: власну державу треба захищати зі зброєю в руках. І саме та обставина, що мученицьку смерть в ім’я України прийняли її юні діти, робить цю подію такою болюче-нестерпною, що не піддається забуттю.

29 січня в Мурафській сільській бібліотеці для учнів10-11 класів було проведено годину спілкування «Герої Крут: трагічні події 29 січня 1918 року». На захід був запрошений Мурафський сільський голова Липовий В.Є.. В своєму виступі він наголосив, що «300 юнаків пішли в безсмертя прямо зі студентської аудиторії чи шкільного класу. 29 січня – День пам’яті героїв Крут – саме там, у 1918 році відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність».

Також на захід було запрошено Савченко Олену Миколаївну – медсестру з АТО. Вона зазначила, що ,як і 100 років тому, так і зараз наші захисники ідуть на смерть за свою свободу, незалежність своєї держави, за любов до української пісні, за те, щоб розмовляти українською мовою, за любов до Батьківщини.

Архів записів
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 41
Block title
Block content
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Пошук
Категорії розділу
Методична копілка [1]
Методична копілка