Вівторок, 21.05.2024, 04:09
Вітаю Вас Школяр | RSS

Мурафський ліцей Краснокутської селищної ради Богодухівського району

Меню сайту
Кошик
Форма входу
Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Медіатека

Медіатека Мурафської ЗОШ І-ІІІ ст.

      

      

ПЕРСПЕКТИВНИЙ ПЛАН РОБОТИ ШКІЛЬНОЇ БІБЛІОТЕКИ – МЕДІАТЕКИ

 

 

Мета роботи: задовільнення інформаційних потреб учасників навчального процессу із використанням електронних засобів та інтернет-ресурсів.

Завдання:

·забезпечення доступу до всіх видів сучасних джерел інформації, створення електронних каталогів, систематизація збереження отриманої інформації;

·складання системи поповнення фондів медіатеки, в тому числі за рахунок розробок педагогів та учнів школи, організація і систематизація доступу до інформації;

·забезпечення інформаційних потреб користувачів, проведення навчання вчителів, учнів основам комп’ютерної грамотності шляхом розробки методичних порад для користувачів;

·формування в учнів інформаційної культури, проведення нестандартних уроків з використанням нетрадиційних носіїв інформації, популяризації книги, літератури різними формами проведення тематичних вечорів, науково-практичних конференцій; підготовка рекомендаційних списків літератури, інформаційних бюлетенів, експрес-інформації.

Актуальність.

 

На зламі століть книга перестала бути єдиним джерелом знань. У всі області науки, культури, освіти все активніше впроваджуються відео- та аудіоматеріали, інформаційні мережі Інтернет, мультимедійні програми на лазерних дисках. Перехід до інформаційного суспільства потребує вирішення питань інтеграці їінформаційних ресурсів і надання доступу до об'єднаних  інформаційних ресурсів.

Бібліотека, що виконує роль культурного інформаційного та освітнього центру починає враховувати побажання відвідувачів, сприяє отриманню ними будь-якоїінформації, в тому числі, на електронних носіях.

Тому і ставиться задача у системі єдиного інформаційного простору в школі створити медіатеку. Вона буде складатися із централізованого зібрання друкованих і аудіовізуальних матеріалів та налічуватиме, надаватиме доступ за допомогою комп’ютера до джерел інформації та матеріалів.

Для реалізації цього проекту потрібно технічно забезпечити медіатеку. Наявність відео-та DVD- програчів, комп’ютери, копіювальна техніка, проекційна техніка, локальна сітка, Інтернет– необхідна умова створення медіатеки.

Можливі послуги медіатеки:

·Надання комп ютерного часу;

·Користування електронною поштою;

·«Скачування» або запи сінформації на дискету, СD|DVD;

·Друк на принтері;

·Консультації з використаннямпрограмWord (редагуваннятекстів),Excel (складаннятаблиць), Paint (редагуваннямалюнків та зображень), Flash (перегляд відеоматеріалів), Mediaplayer(прослуховуваннямузики)тощо;

·Виконання віртуальних довідок;

·Складання бліографії на задану тему;

·Перегляд відеокасет,DVD,прослуховуванняСD|DVD;

·Видача електронних видань;

·Виставки з демонстрацією мультимедійних документів;

·Навчання користувачів мультимедійним технологіям;

·Масові заходи з використанням мультимедійних засобів;

·Дозвіллєві послуги.

Архів записів
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 55
Block title
Block content
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Пошук
Категорії розділу
Методична копілка [1]
Методична копілка